Czwartek, 2 Maj 2024

Kempa: zmiany muszą być przeprowadzane w zgodzie z naszymi uwarunkowaniami (wideo)

19.04.2024, 12:07 Aktualizuj: 23.04.2024, 12:21

Według europosłanki Beaty Kempy najważniejsze sprawy mijającej kadencji w Parlamencie Europejskim to kwestia zmiany w traktatach, dyskusja na tematy światopoglądowe oraz „Zielony Ład”. Chcemy wprowadzać zmiany, ale to wszystko musi być przeprowadzone w zgodzie z naszymi uwarunkowaniami – powiedziała.

Dobiega końca obecna kadencja Parlamentu Europejskiego. W związku z tym w cyklu materiałów wideo „PE na ostatniej prostej kadencji 2019-2024” przedstawiamy wypowiedzi polskich europosłów podsumowujące ostatnie pięć lat pracy w Strasburgu i Brukseli.

Zdaniem Beaty Kempy mijająca kadencja była bardzo burzliwa, a podejmowane decyzje miały kluczowe znaczenie dla codziennego życia Polaków.

„To co było takim głównym nurtem to sprawa związana z Zielonym Ładem. My chcemy żyć czystym powietrzem, chcemy wprowadzać różnego rodzaju nowe zmiany, ale to wszystko musi być przeprowadzone w zgodzie z naszymi uwarunkowaniami” – powiedziała Kempa. Dodała, że chodzi o to by kosztów przemian Polacy nie ponosili osobiście.  „To jest dla nas zbyt duże obciążenie” - zaznaczyła.  

Jej zdaniem rewolucją światopoglądową jest projekt rozporządzenia dotyczącego uznawania rodzicielstwa przez pary jednopłciowe. „Są to przepisy przyjmowane w zasadzie poza traktatowo, bo obecny traktat nie przewiduje ingerencji w prawo rodzinne” - powiedziała. 

Europosłanka zaznaczyła, że równie ważną kwestia była też dyskusja na temat zmiany traktatów. 

„Dla mnie osobiście to był czas poznawania wszystkich tych mechanizmów, które tutaj funkcjonują. Bardzo pracowity, bardzo trudny czas, ale czas z którego trzeba wyciągać wnioski, które są bardzo ważne dla funkcjonowania naszego kraju w przyszłości” - podsumowała. 

Dotychczas w cyklu „PE na ostatniej prostej kadencji 2019-2024” opublikowaliśmy wypowiedzi: Roberta Biedronia, Joachima Brudzińskiego, Włodzimierza Cimoszewicza, Anny Fotygi, Jana Olbrychta, Jacka Saryusza-Wolskiego, Łukasza Kohuta, Jadwigi Wiśniewskiej, Andrzeja Halickiego, Janiny Ochojskiej, Anny Zalewskiej, Ewy Kopacz, Ryszarda Czarneckiego, Marka Belki, Witolda Waszczykowskiego, Marka Balta oraz Grzegorza Tobiszowskiego.

Opinie kolejnych eurodeputowanych będą prezentowane w kolejnych tygodniach. Przed zakończeniem bieżącej kadencji planujemy odbyć rozmowy ze wszystkimi reprezentantami polskich sił politycznych w Parlamencie Europejskim.

mr/

ep
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy i nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.