Środa, 15 Lipiec 2020

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - wyniki kandydatów

27.05.2019, 10:09 Aktualizuj: 27.05.2019, 11:18
Fot. PAP/Jakub Kamiński
Fot. PAP/Jakub Kamiński

B. premier Beata Szydło uzyskała najlepszy wynik wśród osób startujących z komitetu PiS w wyborach do PE, zdobywając 524 951 głosów - wynika z danych PKW z 99,31 proc. obwodowych komisji wyborczych. To również najlepszy wynik w kraju. Publikujemy wyniki wszystkich kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.

Nr Nazwisko i imiona Okręg wyborczy [siedziba] Liczba głosów
1 SZYDŁO Beata Maria Nr 10 [Kraków] 524 951
1 WIŚNIEWSKA Jadwiga Maria Nr 11 [Katowice] 408 879
1 PORĘBA Tomasz Piotr Nr 9 [Rzeszów] 276 014
3 JAKI Patryk Tomasz Nr 10 [Kraków] 257 964
2 KEMPA Beata Agnieszka Nr 12 [Wrocław] 209 084
1 BIELAN Adam Jerzy Nr 5 [Warszawa] 207 090
2 MAZUREK Beata Nr 8 [Lublin] 204 468
1 BRUDZIŃSKI Joachim Stanisław Nr 13 [Gorzów Wielkopolski] 185 168
1 SARYUSZ-WOLSKI Jacek Emil Nr 4 [Warszawa] 184 828
1 KARSKI Karol Adam Nr 3 [Olsztyn] 180 820
1 ZALEWSKA Anna Elżbieta Nr 12 [Wrocław] 168 139
1 WASZCZYKOWSKI Witold Jan Nr 6 [Łódź] 166 867
1 KRASNODĘBSKI Zdzisław Marek Nr 7 [Poznań] 164 034
1 KRUK Elżbieta Małgorzata Nr 8 [Lublin] 163 936
1 FOTYGA Anna Elżbieta Nr 1 [Gdańsk] 148 080
3 KUŹMIUK Zbigniew Krzysztof Nr 5 [Warszawa] 134 221
2 CZARNECKI Ryszard Henryk Nr 4 [Warszawa] 133 141
2 KOPCIŃSKA Joanna Maria Nr 6 [Łódź] 129 405
1 ZŁOTOWSKI Kosma Tadeusz Nr 2 [Bydgoszcz] 107 113
2 JURGIEL Krzysztof Nr 3 [Olsztyn] 103 623
3 KLOC Izabela Helena Nr 11 [Katowice] 78 289
2 MOŻDŻANOWSKA Andżelika Anna Nr 7 [Poznań] 76 953
3 LICHOCKA Joanna Katarzyna Nr 7 [Poznań] 72 769
3 RAFALSKA Elżbieta Nr 13 [Gorzów Wielkopolski] 70 916
2 KOC Maria Zofia Nr 5 [Warszawa] 69 724
2 LEGUTKO Ryszard Antoni Nr 10 [Kraków] 65 638
2 SELLIN Jarosław Daniel Nr 1 [Gdańsk] 65 220
2 TOBISZOWSKI Grzegorz Józef Nr 11 [Katowice] 64 932
2 RZOŃCA Bogdan Józef Nr 9 [Rzeszów] 64 113
2 LATOS Tomasz Edward Nr 2 [Bydgoszcz] 56 490
5 WOJCIECHOWSKI Grzegorz Michał Nr 6 [Łódź] 43 474
4 TARCZYŃSKI Dominik Nr 10 [Kraków] 41 872
10 SZWED Stanisław Nr 11 [Katowice] 37 663
5 GIRZYŃSKI Zbigniew Nr 2 [Bydgoszcz] 37 199
3 LENIART Ewa Maria Nr 9 [Rzeszów] 36 907
4 PIECHA Bolesław Grzegorz Nr 11 [Katowice] 35 004
10 STACHOWIAK-RÓŻECKA Mirosława Agnieszka Nr 12 [Wrocław] 34 889
3 RADZIWIŁŁ Konstanty Nr 4 [Warszawa] 33 696
6 PORZUCEK Marcin Bartosz Nr 7 [Poznań] 32 119
10 DZIEDZICZAK Jan Michał Nr 7 [Poznań] 30 949
4 SZYNKOWSKI VEL SĘK Szymon Andrzej Nr 7 [Poznań] 29 799
4 MAŁECKI Maciej Nr 5 [Warszawa] 28 787
9 MULARCZYK Arkadiusz Nr 10 [Kraków] 28 761
3 KŁOSOWSKI Sławomir Nr 12 [Wrocław] 28 591
9 KUROWSKA Maria Stanisława Nr 9 [Rzeszów] 27 493
6 SOŚNIERZ Andrzej Stanisław Nr 11 [Katowice] 25 007
8 KALETA Sebastian Jerzy Nr 4 [Warszawa] 24 566
8 CYMAŃSKI Tadeusz Nr 3 [Olsztyn] 24 139
5 BARTOSIK Ryszard Nr 7 [Poznań] 23 845
4 CZERWIŃSKA Anita Nr 4 [Warszawa] 23 372
10 KRUPKA Anna Maria Nr 10 [Kraków] 23 026
4 DRÓŻDŻ Beata Zofia Nr 6 [Łódź] 22 174
3 PRZYBYLSKI Przemysław Tomasz Nr 2 [Bydgoszcz] 21 802
6 ZAWIŚLAK Sławomir Nr 8 [Lublin] 21 312
5 KWIECIEŃ Anna Nr 5 [Warszawa] 20 652
7 CZOCHARA Katarzyna Beata Nr 12 [Wrocław] 20 366
2 HOC Czesław Nr 13 [Gorzów Wielkopolski] 20 262
6 CZARTORYSKI Arkadiusz Nr 5 [Warszawa] 19 959
6 SAGAN Marlena Barbara Nr 6 [Łódź] 18 168
3 ARENT Iwona Ewa Nr 3 [Olsztyn] 17 883
4 BOROWIAK Joanna Beata Nr 2 [Bydgoszcz] 17 365
3 KRUPA Urszula Irena Nr 6 [Łódź] 16 469
7 KUBICA Józef Jan Nr 11 [Katowice] 15 765
10 DUSZEK Marcin Kamil Nr 8 [Lublin] 15 534
4 MATERNA Jerzy Marian Nr 13 [Gorzów Wielkopolski] 15 490
7 DUDZIAK Lidia Danuta Nr 7 [Poznań] 14 536
10 SAGATOWSKA Janina Zofia Nr 9 [Rzeszów] 14 074
6 GOŁOJUCH Kazimierz Edward Nr 9 [Rzeszów] 14 073
5 WRÓBLEWSKA Krystyna Małgorzata Nr 9 [Rzeszów] 13 891
5 SZWED Aleksander Jakub Nr 12 [Wrocław] 13 830
7 PAMUŁA Teresa Nr 9 [Rzeszów] 13 760
4 PILCH Piotr Nr 9 [Rzeszów] 13 576
10 MATEUSIAK-PIELUCHA Beata Anna Nr 6 [Łódź] 12 605
9 CHOROSIŃSKA Dominika Małgorzata Nr 4 [Warszawa] 12 603
5 ANDZEL Waldemar Franciszek Nr 11 [Katowice] 12 323
8 KRUCZEK Stanisław Nr 9 [Rzeszów] 11 878
6 ŻALEK Justyna Emilia Nr 3 [Olsztyn] 11 865
8 CIEŚLAK Michał Nr 10 [Kraków] 11 573
9 ROMANOWSKI Rafał Nr 5 [Warszawa] 11 387
3 SIKORA Danuta Teresa Nr 1 [Gdańsk] 11 250
4 KISIELEWICZ Andrzej Marian Nr 12 [Wrocław] 11 009
4 MÜLLER Piotr Józef Nr 1 [Gdańsk] 10 370
6 TOMASZEWSKA Ewa Nr 4 [Warszawa] 10 043
10 WYPYCH Małgorzata Maria Nr 4 [Warszawa] 9 718
8 BACZYŃSKI Jacek Marcin Nr 12 [Wrocław] 9 555
5 GOLIŃSKA Małgorzata Joanna Nr 13 [Gorzów Wielkopolski] 9 363
5 KARPOWICZ Joanna Nr 3 [Olsztyn] 9 351
6 BARTUŚ Barbara Halina Nr 10 [Kraków] 9 204
7 WARGOCKA Teresa Anna Nr 5 [Warszawa] 9 178
7 DUDA Elżbieta Nr 10 [Kraków] 8 971
8 POPKOWSKI Robert Adam Nr 7 [Poznań] 8 299
9 SZYDLIK Bożena Grażyna Nr 11 [Katowice] 8 019
5 GRYGLAS Zbigniew Nr 4 [Warszawa] 7 968
5 BERNACKI Włodzimierz Nr 10 [Kraków] 7 312
5 SZYMAŃSKI Antoni Nr 1 [Gdańsk] 7 215
3 SOLIS Tomasz Piotr Nr 8 [Lublin] 7 155
9 FRANKIEWICZ Joanna Dorota Nr 7 [Poznań] 7 129
7 RUDALSKI Wojciech Bogdan Nr 6 [Łódź] 7 009
6 ŚLUSARZ Rafał Józef Nr 12 [Wrocław] 6 944
7 STANISŁAWEK Andrzej Józef Nr 8 [Lublin] 6 708
5 SZULOWSKI Krzysztof Nr 8 [Lublin] 6 599
7 KOSSAKOWSKI Wojciech Nr 3 [Olsztyn] 6 596
4 BARSZCZEWSKA Barbara Aldona Nr 8 [Lublin] 6 244
10 OPIOŁA Marek Nr 5 [Warszawa] 5 974
9 ANDRUSZKIEWICZ Jolanta Wiesława Nr 3 [Olsztyn] 5 948
10 DAJCZAK Władysław Nr 13 [Gorzów Wielkopolski] 5 791
6 KONIECZNA Barbara Krystyna Nr 2 [Bydgoszcz] 5 740
10 ŁUCZYK Mariusz Wojciech Nr 1 [Gdańsk] 5 597
9 JACYNA-WITT Małgorzata Anna Nr 13 [Gorzów Wielkopolski] 5 144
8 KOPER-STASZOWSKA Wioletta Maria Nr 11 [Katowice] 4 985
6 JACH Michał Nr 13 [Gorzów Wielkopolski] 4 754
10 SZWED Anna Bożena Nr 2 [Bydgoszcz] 4 742
4 KIEROZALSKI Grzegorz Nr 3 [Olsztyn] 4 562
9 ANTCZAK Alicja Elżbieta Nr 6 [Łódź] 4 447
9 WROŃSKI Marcin Nr 2 [Bydgoszcz] 4 270
7 KAMIŃSKI Michał Nr 13 [Gorzów Wielkopolski] 4 077
8 STACHOWIAK Ireneusz Nr 2 [Bydgoszcz] 3 997
9 ŻOŁNIERUK Beata Izabela Nr 12 [Wrocław] 3 989
9 DEMSKI Patryk Jerzy Nr 1 [Gdańsk] 3 770
8 KRZĘTOWSKA Agnieszka Maria Nr 5 [Warszawa] 3 607
6 KURZELEWSKA Arleta Nr 1 [Gdańsk] 3 189
10 ŁANCZKOWSKI Romuald Nr 3 [Olsztyn] 3 027
8 SZYMCZYK Krzysztof Feliks Nr 6 [Łódź] 2 974
8 HATKA Helena Nr 13 [Gorzów Wielkopolski] 2 964
7 SMIRNOW Andrzej Nr 4 [Warszawa] 2 910
9 SZAŁACHWIEJ Ewa Nr 8 [Lublin] 2 716
8 RABENDA Karol Kazimierz Nr 1 [Gdańsk] 2 227
7 ŚRUBKOWSKA Żaneta Katarzyna Nr 2 [Bydgoszcz] 1 690
7 BIAŁOOKA-KOSTENECKA Danuta Jadwiga Nr 1 [Gdańsk] 1 481
8 REWERA Witold Nr 8 [Lublin] 893

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.