Czwartek, 28 Maj 2020

Sąd: Izabela Kloc (PiS) ma przeprosić Jana Olbrychta (PO) za słowa o chęci "karania Polski"

15.05.2019, 09:11 Aktualizuj: 15.05.2019, 09:18
© European Union 2018 - Source : EP
© European Union 2018 - Source : EP

Posłanka PiS i kandydatka do Parlamentu Europejskiego Izabela Kloc ma przeprosić europosła PO Jana Olbrychta za słowa, w których zarzuciła mu, że chce „karania Polski” poprzez powiązanie unijnych funduszy z praworządnością - orzekł we wtorek katowicki sąd.

Był to proces w trybie wyborczym. Informację o wygranej w I instancji przekazał na Twitterze sam Olbrycht. Jak napisał, posłanka PiS ma zaprzestać rozpowszechniania nieprawdziwej informacji, że „chciał karania Polski”, zamieścić odpowiednie sprostowanie i przeprosić go.

Słowa, po których europoseł pozwał posłankę padły przed tygodniem w rozmowie „Dziennika Zachodniego” na antenie Radia Piekary. „Byliśmy na wizycie studyjnej w Brukseli niedawno i tam on mówi, że trzeba Polskę karać, że trzeba przygotować powiązanie funduszy unijnych z praworządnością” - powiedziała wówczas Kloc.

Sam Olbrycht zarzucił posłance rozpowszechnianie nieprawdy. Jak tłumaczył w mediach, w czasie spotkania z polskimi posłami wyjaśniał jedynie, skąd wziął się dyskutowany od miesięcy w Brukseli pomysł powiązania w unijnym budżecie kwestii wsparcia państw członkowskich z praworządnością. Jak mówił, jeśli pojawi się taki zapis, to powinno to w takim zakresie dotyczyć wszystkich państw członkowskich.

Do chwili nadania tej depeszy PAP nie udało się uzyskać komentarza posłanki Kloc w sprawie orzeczenia sądu. 

kon/ par/kic/

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.