Sobota, 18 Styczeń 2020

UE/ Premier Morawiecki spotkał się z szefową KE Ursulą von der Leyen

12.12.2019, 10:39 Aktualizuj: 12.12.2019, 12:07

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w czwartek przed szczytem UE w Brukseli z nową przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen - poinformowała kancelaria premiera. Morawiecki przybył na dwudniowy szczyt poświęcony m.in. kwestii osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r.

Po spotkaniu z von der Leyen, szef polskiego rządu spotka się także z nowym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Davidem Sassolim, polskim komisarzem ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim oraz europosłami Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy PiS.

Bezpośrednio przed szczytem szef polskiego rządu odbędzie także tradycyjne konsultacje z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej: Czech - Andrejem Babiszem, Słowacji - Peterem Pellegrinim i Węgier - Viktorem Orbanem.

Następnie premier wraz z pozostałymi unijnymi liderami weźmie udział w szczycie, który po raz pierwszy poprowadzi nowy przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel. Natomiast Ursula von der Leyen po raz pierwszy spotka się z szefami państw i rządów UE już oficjalnie, jako nowa szefowa Komisji Europejskiej.

Z Brukseli Mateusz Roszak (PAP)

mro/ ap/

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.