Czwartek, 28 Maj 2020

W poniedziałek kolejne podejście do wyboru prezydium komisji zatrudnienia

11.07.2019, 19:21 Aktualizuj: 11.07.2019, 19:33
Fot.PAP/R.Pietruszka
Fot.PAP/R.Pietruszka

Kolejne spotkanie Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego, na którym ma być podjęta próba wyboru przewodniczącego, odbędzie się w poniedziałek w PE w Strasburgu.

Spotkanie ma rozpocząć się o godz. 20.

"Celem posiedzenia jest wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczących komisji. Trwają rozmowy w PE celem znalezienia kompromisu, który byłby akceptowalny dla wszystkich, celem znalezienia większości dla kandydata. Frakcje mają czas do poniedziałkowego popołudnia na znalezienia porozumienia, dzięki któremu możliwe byłoby wyłonienie przewodniczącego komisji" – zaznaczyło w rozmowie z PAP źródło w PE.

"Jeśli grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) chce, żeby przewodniczącą została b. premier Beata Szydło, musi znaleźć większość dla tej kandydatury. Jeśli nie znajdzie większości, przedstawiona musi być inna propozycja, przez EKR albo inne grupy" – dodało źródło.

Kandydatka grupy EKR, Beata Szydło (PiS), w środowym głosowaniu nie została wybrana na stanowisko przewodniczącej komisji. Za jej kandydaturą było 21 posłów, 27 - przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu. Szydło była jedyną kandydatką.

Na wniosek socjalistów głosowanie było tajne. Według nieoficjalnych informacji PAP przeciw kandydaturze Szydło głosowali przedstawiciele frakcji socjalistów, liberałów, Zieloni oraz lewicowa grupa GUE.Z Brukseli Łukasz Osiński.

luo/ js/

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.